ΕΚ ΣιδηροκάστρουΗ γνώση μέσα από την πράξη!

Εργαστήρια

Εργαστήριο Γεωπονίας

Το ΕΚ Σιδηροκάστρου διαθέτει 2 θερμοκήπια όπου πραγματοποιούνται τα εργαστήρια του Γεωπονικού τομέα.

Εργαστήριο Ηλεκτρολογίας

Το ΕΚ Σιδηροκάστρου διαθέτει 4 χώρους εργαστηρίων ηλεκτρολογίας. Πιο συγεκριμένα υπάρχουν 2 Εργαστήρια Ηλεκτρολογίας, 1 Εργασρήριο Ηλεκτρικών Εγκαταστάσεων και 1 Εργαστήριο Αυτοματισμού.

Εργαστήριο Μηχανολογίας

Το ΕΚ Σιδηροκάστρου διαθέτει 3 χώρους εργαστηρίων μηχανολογίας. Εργαστήριο μηχανολογικής κατεύθυνσης και διαθέτει πλάνη, τόρνο, 2 φρέζες, 4 επιτραπέζια δράπανα, κυλινδροπιεστή, ποδοψάλιδο, ηλεκτρικά πριόνια, ηλεκτροσυγκολυτή, εφαρμοστήριο και άλλα μικρότερα μηχανήματα και εργαλεία. Εργαστήριο ψύξης και κλιματισμού. Εργαστήριο υδραυλικής κατεύθυνσης και διαθέτει λέβητες, σειρά από σώματα, σετ λουτρού και πλήθος εργαλείων απαραίτητα για κάθε υδραυλικό.

Εργαστήριο Οχημάτων

Το ΕΚ Σιδηροκάστρου διαθέτει 1 εργαστήριο οχημάτων, το οποίο διαθέτει κινητήρες και εξαρτήματα κινητήρων καθώς και πλήθος εργαλείων..

Εργαστήριο Πληροφορικής

To EK Σιδηροκάστρου διαθέτει 6 εργαστήρια πληροφορικής.

Νέες Δράσεις

Οκτ, 2021
Πρόσκληση υποβολής αιτήσεων για συμμμετοχή στο ΜΕΤΑΛΥΚΕΙΑΚΟ ΕΤΟΣ-ΤΑΞΗ ΜΑΘΗΤΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2021-2022

Μαρ, 2020