ΕΚ ΣιδηροκάστρουΗ γνώση μέσα από την πράξη!

Σχολεία

ΕΠΑΛ Ηράκλειας

Το νέο κτήριο του ΕΠΑΛ Ηράκλειας εγκαινιάσθηκε τον Νοέμβριο του 2010, χαράσοντας έναν νέο δρόμο για την επαγγελματική εκπαίδευση που αφορά τον Δήμο Ηράκλειας..

ΕΠΑΛ Ροδόπολης

To ΕΠΑΛ Ροδόπολης ιδρύθηκε το 2001 για να καλύψει τις ανάγκες για επαγγελματική εκπαίδευση των μαθητών που κατοικούν στο ακριτικό βόρειο τμήμα του Νομού Σερρών. Στο δικτυακό τόπου του σχολείου μας θα βρείτε πληροφορίες σχετικά με τις ειδικότητες που λειτουργούν, το εκπαιδευτικό προσωπικό και την πλήρως ηλεκτρονικά διαχειριζόμενη σχολική - δημοτική δανειστική βιβλιοθήκη..

ΕΠΑΛ Σιδηροκάστρου

Το ΕΠΑΛ Σιδηροκάστρου καλύπτει τις ανάγκες τεχνικής εκπαίδευσης στη Δ' περιφέρεια του νομού Σερρών και οι μαθητές που φοιτούν εδώ προέρχονται από τα χωριά των δήμων Σιδηροκάστρου, Πετριτσίου και Κερκίνης και των κοινοτήτων Αχλαδοχωρίου και Προμαχώνα.

Νέες Δράσεις

Οκτ, 2021
Πρόσκληση υποβολής αιτήσεων για συμμμετοχή στο ΜΕΤΑΛΥΚΕΙΑΚΟ ΕΤΟΣ-ΤΑΞΗ ΜΑΘΗΤΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2021-2022

Μαρ, 2020